Współpraca z marką biżuteryjną rozpoczęłam od namingu. Nazwa marki miała być krótka, łatwa do zapamiętania, jednocześnie kobieca, kojarząca się z elegancją. W odpowiedzi na główne założenia marki zdecydowałam się na nazwę “kimi”.
Kimi - jest to japońskie imię, które oznacza piękność i szlachetność.
Punktem wyjścia do projektu logo była nazwa, który nawiązuje do krótkiej, prostej i kobiecej nazwy. Logotyp jest nowoczesny, geometryczny, zbudowany z wykorzystaniem liter. Do projektu liter inspiracją i jednocześnie podstawą było koło, które symbolizuje doskonałość, harmonię czy równowagę.
Oprócz logotypu zaprojektowałam ornament, który jest elementem graficznym marki kimi. Ornament buduje się z litery “k” z logotypu marki. Dzięki powieleniu “k” w wielu kierunkach tworzy się piękny, ażurowy ornament, który doskonale prezentuje się na wszelkich nośnikach. Dzięki temu zabiegowi w spójny sposób można zaprojektować dowolne materiały graficzne, wspierając przy tym rozpoznawalność marki.
Kolory użyte w projekcie to czarny, biały oraz różowy.
Czerń: symbolizuje elegancję, ekskluzywność i prestiż. Jest również kojarzona z tajemniczością, mocą, siłą i autorytetem.
Biały: symbolizuje czystość, niewinność, prostotę i doskonałość. Kolor biały jest często wykorzystywany w projektach minimalistycznych, które odzwierciedlają wartości takie jak harmonia, równowaga i spokój. Kolor ten również odnosi się do światła, co może symbolizować nadzieję i nowy początek.
Róż: jest uważany za kolor kobiecy i kojarzy się z delikatnością, miłością, romantyzmem i emocjami. Może również symbolizować energię, aktywność i entuzjazm.
Kombinacja tych trzech kolorów jest bardzo elegancka, kobieca i stylowa, co idealnie pasuje do marki biżuteryjnej kimi.
Wybór kroju pisma do tego projekty padł na bezszeryfowy font Ubuntu. Charakteryzuje się on prostą, ale elegancką formą, która jest łatwa do odczytania. Ma również przyjemne proporcje liter i równowagę między poziomymi, a pionowymi elementami. Dzięki rozbudowanej rodzinie odmian stylistycznych tego fontu można w bardzo spójny sposób wykorzystywać go w projektach graficznych drukowanych, na stronach internetowych, Social Mediach czy prezentacjach multimedialnych.
Kolejnym etapem współpracy z marką kimi było zaprojektowanie 6 podstawowych rodzajów blistrów oraz opakowań dla biżuterii, w tym blistrów do zawieszenia kolczyków, naszyjników, bransoletek, pierścionków oraz ozdób do włosów. Każdy z nich został stworzony tak, aby jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń, np. w największym blistrze można umieścić zestaw kolczyków, wisiorek, bransoletkę i broszkę lub oddzielnie każdy z elementów biżuterii. Projektowym założeniem było wykorzystanie jak najbardziej ergonomicznie blistrów, a ich design był spójny z brandingiem marki kimi. Dodatkowo, zawieszki zostały zaprojektowane tak, aby pasowały i dobrze prezentowały się na dowolnym regale wystawienniczym, np. na perforowanym z hakami.
Dodatkowo zaprojektowałam planogram rozmieszczenia biżuterii i ozdób na standardowym regale sklepowym. Planogram został zwizualizowany i miał przejrzysty, estetyczny i funkcjonalny podział na kategorie. Dzięki temu regał z biżuterią wyglądał elegancko i przyciągał uwagę klientów. Planogram ułatwił personelowi sklepu ułożenie artykułów na regale, co wpłynęło na wygodę i efektywność pracy.
Dzięki projektowi klient biznesowy marki kimi otrzymał gotowe rozwiązanie, które pozwoliło na spójne i estetyczne wyeksponowanie biżuterii w sklepie, a także ułatwiło pracę personelowi sklepu.